Arrestohet një serb në Merdarë, dyshohet për krime lufte

Është arrestuar i dyshuari serb për veprën penale “Krime lufte kundër popullatës civile” të kryer gjatë viteve 1998-1999 në komunën e Vushtrrisë

Ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin serb, 52-vjeçar, për veprën penale “Krime lufte kundër popullatës civile”, të kryer gjatë viteve 1998-1999 në komunën e Vushtrrisë.

Policia ka njoftuar se i dyshuari është arrestuar në Merdarë.

I dyshuari është dërguar në Polici dhe pritet të intervistohet në prezencë të avokatit
mbrojtës, ku të gjitha procedurat e mëtejme do të ndërmerren në bashkërendim me organet e drejtësisë.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika