Arrestohet njëri nga të dyshuarit që kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it me vrasje në Prizren

Policia e Kosoves/ Foto: Visar Loku

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar njërin nga të dyshuarit që kërcënuan pjesëtarët italian të KFOR-it me vrasje, ndërsa një tjetër është në kërkim.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Lubiçevë të Prizrenit.

Lidhur me këtë ngjarje për Portalin Dukagjini ka dhënë detaje zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Me datë 26.02.2024 rreth orës 10:10, policia ka marrë informatën se në fshatin Lubiçevë, dy persona të dyshuar i kanë kanosur pjesëtarët e KFOR-it italian, të cilët ishin për vizitë në atë fshat. Patrulla policore ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kontaktuar me karabinierët të cilët kanë deklaruar se përderisa ishin duke qëndruar në një lokal aty në fshat, të dyshuarit afrohen fillimisht duke i ofenduar e më pas njeri nga të dyshuarit i ka kanosur me vrasje duke u thënë ’se do shkoj në shtëpi të marr Kallashnikovin dhe do ju vras të gjithëve’”, tha ai për Portalin Dukagjini.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika