Bayern Munich i shmanget dënimit

Bayern Munich i është shmangur dënimit pasi kishte 12 lojtarë në fushë për 17 sekonda në fitoren 4-1 të Bundesligës kundër Freiburg, të shtunën.

Gjyqtari i katërt ka treguar numrin e gabuar në tabelë, që do të thotë se, Kingsley Coman nuk e dinte se ai duhej të dilte pas një ndryshimi të vonuar.

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka thënë se, incidenti ishte nga faji i zyrtarëve dhe jo i Bayernit.

Lideri, Bayern, është nëntë pikë mbi Borussia Dortmund me gjashtë ndeshje të mbetura.

Incidenti ka ndodhur kur Niklas Sule dhe Marcel Sabitzer kanë hyrë në fushë në minutën e 86-të, ndërsa ka dalë vetëm Corentin Tolisso.

Zyrtarët janë alarmuar shpejt për ngatërresën, duke shkaktuar një vonesë të gjatë në mes të shumë konfuzioneve, gjersa është zgjidhur.

Freiburgu ka paraqitur një apel kundër rezultatit, duke u bazuar në rregullat e futbollit gjerman që deklaronin se, çdo skuadër që sjell 12 lojtarë ndëshkohet me humbjen e lojës dhe çdo pike, por, ky apel është refuzuar.

“Gjykata sportive e DFB ka vendosur që Bayern Munich nuk mund të fajësohet për futjen e një lojtari të pakualifikuar”, ka thënë DFB në një deklaratë.

 

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika