Bëhet e ditur gjendja shëndetësore e të plagosurit në Vranjevc

Dafina Basholli, doktoreshë kujdestare në repartin e Emergjencës në QKUK, ka thënë se i plagosuri nga zyrtari policor në Vranjevc të Prishtinës gjendet në sallë të operimit

Doktoresha kujdestare në repartin e Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës(QKUK), Dafina Basholli, ka bërë të ditur për RTV Dukagjinin se i plagosuri gjatë aksionit të Policisë në Vranjevc vazhdon të jetë në sallën e operimit.

“Rreth orës 09:00 është sjellë këtu një person i plagosur. Personi në fjalë vazhdon të jetë në sallën e operimit, ndërsa tani për tani gjendja e të lënduarit është stabile, ndonëse është sjellë me lëndime të rënda”, ka thënë Basholli.

Sipas njoftimit të Policisë, të shtunën në Vranjevc të Prishtinës, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Pas hetimeve të kryera, të dielën policia ka kryer një bastisje në lokacionin e dyshuar.

Pas bastisjes së shtëpisë së të dyshuarit, i njëjti, ka drejtuar armën në drejtim të zyrtarëve policorë.

Pamje nga vendi i ngjarjes

“Me të arritur në lokacionin-shtëpinë e banimit të personit të dyshuar, policia ka hasur në personin e dyshuar, i cili papritmas ka drejtuar armën në drejtim të zyrtarëve policorë duke ua rrezikuar jetën e tyre”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Policia ka njoftuar se falë shkathtësive dhe veprimeve të shpejta të zyrtarit policor, i njëjti, në vetëmbrojtje ka përdorur armën ndaj personit të dyshuar me qëllim të neutralizimit të rrezikut për jetën e tij dhe kolegëve të tjerë.

Portali D do t’ju mbajë të informuar për detaje të tjera në lidhje me rastin.

Polici në vetëmbrojtje ka plagosur një person në Prishtinë

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika