Berisha: LVV nuk ka përmbushur asnjë premtim elektoral

Deputeti i PDK-së Hisen Berisha, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka përmbushur asnjë premtim elektoral që nga ardhja në pushtet

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka përmbushur asnjë premtim elektoral.

“Ky popull e ka përkrahur një subjekt që çdo kauzë që e ka ngritur, nëse të paktën njërën më thuani që e ka përmbushur, unë po pajtohem me ju. Mirëpo asnjë premtim elektoral, objektiv programor qeverisës, kjo nuk e ka përmbushur, përkundrazi pikërisht në ato tema që ka qenë më e zëshme që ka krijuar kauzë, ka krijuar propaganda”, ka thënë berisha.

Berisha ka thënë se “vlerën më sublime të këtij kombi – UÇK-në e ka degraduar”.

“Këta po përmbushin pretendimin serb për rihapjen e statusit të Kosovës. Vetëvendosja me çdo veprim deri më tani, çdo vendimarrje dhe pastaj tërheqja është me marrëveshje të dëmshme antikushtetuese për Kosovën”, ka shtuar ai.

 

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika