Cilat skuadra janë kualifikuar në fazën eliminatore të Kupës së Botës 2022 deri më tani?

Kampionati Botëror për Kupën e Botës në Katar ka filluar më datën 20 Nëntor, dhe deri  të...

A e kaloi topi vijën? Nata dramatike e ndeshjes Spanjë –Japoni

Goli i diskutueshëm i Japonisë kundër Spanjës që vulosi përparimin e tyre në 16-shen e Kupës së...

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës,...

Dy golat mahnitëse të Richarlison fundosin Serbinë

Po, Brazil: kjo është pak a shumë se si ju kujtuam. Ky është një brez i ri...

A është Botërori 2022 shansi i fundit i Neymar për ta udhëhequr Brazilin drejt fitores?

Ndërsa lojtari i tyre kryesor ra në tokë duke bërtitur nga dhimbja me krahun e përkulur në...

Adoleshenti spanjoll Gavi, golashënuesi më i ri i Kupës së Botës që nga Pele

Mesfushori spanjoll Gavi u bë golashënuesi i tretë më i ri në historinë e Kupës së Botës...

Ndeshja e parë në Kupën e Botës: Ekuadori kërkon të shqetësojë nikoqirët

Debutuesit e Kupës së Botës, Katari dhe kombi me kualifikimet më të ulëta të Amerikës së Jugut,...

Katari – mundësi e “rilindjes” për 10-shin e Barcelonës

Debutoi me Barcelonën në moshën 16-të vjeçare. Në të njëjtën moshë shënoi gol e theu shumë rekorde....

Klubet evropiane dominojnë skuadrat në Kupën e Botës 2022

Nga 830 futbollistë në Kupën e Botës në Katar, 73 për qind e tyre luajnë me klubet...

Si u bë Katari një lider botëror në “sportswashing”

Kupa e Botës 2022 është më në fund këtu - disa vjet larg nga një pasdite dhjetori...