Chelsea po shqyrton ofertën për anësorin dhe sulmuesin ukrainas Mudryk

Ekipi i Chelseat po mendon të bëjë një ofertë për Mykhailo Mudryk, edhe pse janë shprehur optimist se Arsenali do ta bëjë këtë më herët

Ilustrim

Chelsea po mendon të bëjë një ofertë për Mykhailo Mudryk edhe pse janë optimist që Arsenali do të bien dakord për një marrëveshje për anësorin e Shakhtar Donetsk.

Bisedimes mes Chelseat dhe Shakhtar Donetsk janë planifikuar për këtë javë, kështu shkruan Sky Sport.

Megjithatë, bëhet e ditur se pronari i Chelseat, Todd Boehly është aktualisht në Londër dhe zyrtarët e Shakhtarit do të vijnë së shpejti në kryeqytet.

Ndryshe, Sky Sport në fillim të kësaj jave kishte raportuar se Arsenali do të bie dakord për një marrëveshje për Mudryk dhe ka shtuar se Arsenali dhe Shakhtar po vazhdojnë bisedat për pagesën e tij.

Tutje, Sky Sport ka shkruar se Arsenali janë të gatshëm të paguajnë atë me një tarifë e cila ka vlerën prej 85 milionë funte.

Ndër të tjera, marrëveshja nuk është arritur ende, por Arsenali po punon shumë për të gjetur një kompromis.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika