Cilat janë pesë ngjyrat që na nevojiten për garderobë gjatë kësaj vjeshte?

Ashtu si në vjeshtën e vitit të kaluar, kur sezoni i ri erdhi me ngjyra më të ngrohta, edhe vjeshta e këtij viti do të provojë tone më të ëmbla dhe më tradicionale, si ngjyrë tulle, e gjelbërt e mbyllur apo dhe të ashtuquajturat "fuchsia"

Jemi në stinën e vjeshtës  dhe padyshim që jemi duke bërë plane se si të vishemi, cilat ngjyra janë në trend apo çka të mbathemi.
Një nga treguesit më të mëdhenj të veshjeve të vjeshtës kundrejt pjesëve pranverë/verë janë ngjyrat e zgjedhura. Kjo verë ka qenë e gjitha për të bardhën, portokallinë, të verdhën,
por këtë sezon që vjen mezi presim të mbushim dollapët tanë me nuanca më të thella.

5  ide për ngjyrat vjeshtore:

1. E gjelbër e mbyllur

Nuancat e thella të jeshiles – po flasim për sherebelën, ushtrinë dhe veçanërisht jeshile pyjore – do të jenë të preferuarat këtë vjeshtë.

Mënyra më e lehtë për ta përfshirë këtë nuancë të pasur në garderobën tuaj të vjeshtës është me veshjet e sipërme, por ne duam gjithashtu një pulovër të madhe komode jeshile, ose për më aventurierët – një pamje e plotë, përcjell Portali Dukagjini.

2. Roza 

Lëvizni mbi rozën mijëvjeçare – nuancat më të errëta të kësaj ngjyre femërore janë shumë në këtë vjeshtë – në veçanti fuchsia. Provoni të shtoni një ngjyrë fuchsia me një pamje blu ose të zezë ose nëse ndiheni të çuditshëm, roza dhe vjollca janë një çift i mrekullueshëm.

Fundat fuchsia

3.Burgundy & Deep Red

Trendi i kuq është ende i fortë këtë vjeshtë dhe ne e duam atë të kombinuar me kushëririn e saj më të thellë-burgundy.

 Tonet e kuqe gjithashtu funksionojnë mirë me të zezën, të bardhën, rozën dhe ngjyrën detare.

Trendi i ngjyrës kuqe

Meqenëse burgundy përmban të kuqe dhe vjollcë, ajo ndan disa nga cilësitë e të dyjave. Megjithatë, është më e përmbajtur se e kuqja, por mbetet e guximshme dhe shfaqet si më e sofistikuar, elegante dhe e rafinuar. Ngjyra e pasur dhe e thellë mund të përfaqësojë gjithashtu pasionin, por gjithashtu mund të shfaqet si paksa e humorit ose shumë serioze.

4. Galaxy blu 

 Një tjetër ngjyrë me një emër që dërgon imagjinatën tonë në hapësirën e largët.

Akris, Sies Marjan, Budapest Selection

Ndoshta hapësira duket si një vend kaq romantik dhe paqësor ku shkëlqejnë yjet, por … Por kjo ndodh vetëm kur admirojmë Galaksinë Blu imagjinare në pëlhurat luksoze të përdorura për fustane dhe kostume, ose kur shikojmë qiellin me yje të natës. 

Në fakt, hapësira, megjithatë, le ta lëmë këtë temë për një kohë më të përshtatshme. Dhe ngjyra është padyshim e bukur.

5.” Play with Clay’

Ajo që ne e quajmë ngjyrë tulle është një prej ngjyrave që do të dominojnë këtë sezon të ri dhe që, siç e dini është simboli i bastër i gjetheve të vjeshtës dhe tokës.

Në ngjyrë tulle do të jenë këtë vit xhupat, pulovrat, fustanet apo edhe aksesorët, të cilët mund të qëndrojnë mjaft mirë të kombinuar me kafen.

 

 

 

 

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika