Deputetët nuk votojnë pro rishikimit të buxhetit dhe rritjes së pagave në sektorin publik

Deputetët nuk kanë votuar pro rishikimit të buxhetit të Republikës së Kosovës dhe rritjes së pagave në sektorin publik në seancën e së enjtes

Kuvendi i Kosovës

Në seancën e së enjtes në Kuvendin e Kosovës nuk ka kaluar projekt-rezoluta nga interpelanca me ministrin e Ministrisë së Financave, Hekuran Murati, për çështjen: “Rishikimi i buxhetit të Republikës së Kosovës dhe rritja e pagave në sektorin publik”.

Përveç Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në votim për këtë pikë ka marrë pjesë edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Kërkesa për këtë interpelancë me ministrin Murati ishte nisur nga shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri.

Ndërsa, në këtë seancë projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje ka kaluar në lexim të dytë.

Nis seanca e Kuvendit, PDK e AAK s’marrin pjesë në votimin e pikave të mbetura

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika