Nis seanca e Kuvendit, PDK e AAK s’marrin pjesë në votimin e pikave të mbetura

Ndonëse pa pjesëmarrjen e AAK-së e PDK-së, Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje ka kaluar në lexim të dytë

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe ata të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk kanë marrë pjesë në votimin e pikave të mbetura nga seancat e kaluara.

Megjithatë, ndonëse pa pjesëmarrjen e tyre në votim, Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje ka kaluar në lexim të dytë.

Në të votuan deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ndryshe, janë miratuar rekomandimet lidhur me raportin e auditimit të performancës, menaxhimi i projektit “Bashkimi i qytetit të Ferizajt”. As këtu nuk kanë marrë pjesë PDK e AAK.

Gjatë seancës, PDK është larguar nga salla e Kuvendit.

Seanca e Kuvendit nisi me vonesë.

Ndryshe, nga ora 14:00 do të mbahet një seancë e jashtëzakonshme.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika