Deputetit të LVV-së, Ardian Gola i vdes nëna

Ka ndërruar jetë nëna e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Golës

Të dielën e 5 qershorit, deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje(VV), Ardian Gola i vdes nëna.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputeti, përmes një postimi në Facebook.

“Nane! Ishe shembull i njeriut fjalepakte, te dashur e durimtar. Ishe e urte e me zemer te bute. Jo rastesisht nipat e mbesat te thirrnin “halla zemer”. Sepse e tille ishe. Zemer qe reflektonte dashni, butesi e urtesi. Dhe e tille u perjetesove ne zemrat tona.

U prehsh ne paqen e amshimit hyjnor!”, ka shkruar Gola në Facebook.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika