“Devilwalk”, trajneri i ri i BNE-së

BNE është bërë me trajneri të ri, në radhët e tyre ka zbarkuar suedezi, Jonatan "Devilwalk" Lunberg

BNE, trajneri i i ri, Jonatan Devilwalk Lundberg (ilustrim)

Bad News Eagles kanë njoftuar se kanë shtuar, Jonatan “Devilwalk” Lundberg, në ekip si trajnerin e tyre të ri.

Suedezi vjen për të zëvendësuar Klestin “⁠stikle-⁠” Kola, i cili u nda me skuadrën në fillim të dhjetorit për shkak të dallimeve në vizionet e tyre.

Devilwalk ka deklaruar se ka pasur oferta të tjera nga organizata të themeluara, por ka vendosur të zgjedhë skuadrën kosovare, e cila ka qenë në kërkim të mbështetjes vitin e kaluar.

Ai në një deklaratë për HLTV, ka ndarë arsyetimin e tij, se pse u bë pjesë e ekipit kosovar.

“Zgjodha BNE sepse më pëlqejnë vërtet djemtë. Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por unë besoj në atë që ata po bëjnë dhe mendoj se ka potencial të madh për përmirësim. Është një ëndërr e lagësht e trajnerëve, me aftësi të larta me shumë detaje për t’u zbatuar,” ka thënë Devilwalk.

Ai ka thënë se nuk shqetësohet për barrierën gjuhësorë, që mund të iu nxjerrë problem gjatë lojës.

“Unë nuk shqetësohem për pengesën gjuhësore sepse të gjitha thirrjet janë ende në anglisht edhe nëse flasin shqip, kështu që me pamjet vizuale mund të përcaktoj atë që thuhet në një shkallë mjaft të saktë dhe vetëm do të përmirësohet.”

Lojtari I BNE-së, Dionsi Budeci, i njohur në lojë si “sinnopszy” ka thënë se ky është një hap shumi madh për ta dhe janë të lumtur që Devilwalk është bërë pjese e tyre.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika