Digjet objekti i Gjimnazit të parë në Ferizaj

Një nga objektet më të vjetra shkollore në Ferizaj është përfshirë nga zjarri

Pamje nga vendi i ngjarjes të publikuara nga mediat lokale

Gjimnazi i parë shqiptar “Ismail Qemali” në Ferizaj, është përfshirë nga zjarri në orët e para të mëngjesit të së martës.

Po ashtu, rastin për Dukagjinin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Rreth orës 04:25, kemi pranuar një informate se në një objekt shkolle të vjetër jofunksionale në rrugën ‘Ramadan Rexhepi’ është një incident zjarri. Ekipe të policisë, zjarrfikësve kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes. Zjarri është lokalizuar, përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë në Ferizaj, Kanun Veseli.

Pamjet, gjithashtu, janë publikuar nga mediat lokale atje.

Ndërkaq, siç raportohet të hënën e 13 marsit, kishin nisur punimet restauruese dhe kjo nuk është hera e parë që ky objekt digjet.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika