Digjet objekti i Gjimnazit të parë në Ferizaj

Një nga objektet më të vjetra shkollore në Ferizaj është përfshirë nga zjarri

Pamje nga vendi i ngjarjes të publikuara nga mediat lokale

Gjimnazi i parë shqiptar “Ismail Qemali” në Ferizaj, është përfshirë nga zjarri në orët e para të mëngjesit të së martës.

Po ashtu, rastin për Dukagjinin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Rreth orës 04:25, kemi pranuar një informate se në një objekt shkolle të vjetër jofunksionale në rrugën ‘Ramadan Rexhepi’ është një incident zjarri. Ekipe të policisë, zjarrfikësve kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes. Zjarri është lokalizuar, përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar”, ka thënë zëdhënësi i Policisë në Ferizaj, Kanun Veseli.

Pamjet, gjithashtu, janë publikuar nga mediat lokale atje.

Ndërkaq, siç raportohet të hënën e 13 marsit, kishin nisur punimet restauruese dhe kjo nuk është hera e parë që ky objekt digjet.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika