Drejtori i Onkologjisë jep dorëheqje një muaj pas marrjes së detyrës

Drejtori i Klinikës së Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës jep dorëheqje nga pozita

Ardian Millaku ka dhënë dorëheqje nga pozita e drejtorit të Klinikës së Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Për Portali D, onkologu Millaku ka thënë se pas dorëheqjes nuk ka marrë ende aprovimin nga menaxhmenti.

“Kam dhënë dorëheqje të martën, mirëpo nuk kam marrë akoma aprovim”, ka thënë Millaku, gjersa ka shtuar se arsyeja e kësaj dorëheqjeje është personale.

“Kontributi im më i madh është si mjek, jo si menaxher”, ka thënë Millaku për Portalin D, duke theksuar se kjo është arsyeja kryesore e tij.

Millaku ishte emëruar një muaj më parë në detyrën e drejtorit të Klinikës së Onkologjisë, ndërsa në vitin 2017 ai ishte emëruar si zëvendësdrejtor i Klinikës së Onkologjisë.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika