Eddie Murphy zbulon arsyen e rikthimit në “Beverly Hills Cop 4”

Eddie Murphy zbulon ndryshimin e vetëm që e bindi që më në fund të nënshkruajë për "Beverly Hills Cop 4"

Eddie Murphy nga filmi i tij që pritet të publikohet, "You Poeple"

Gjatë një turneu shtypi për filmin e tij të ardhshëm komedi Netflix, “You People” , i nominuari për çmimin Oscar, Eddie Murphy, në një intervistë për Collider ka diskutuar për komedinë, karrierën e tij dhe projektet e tij të ardhshme.

Sipas Collier, çdo fans i Eddie Murphy, “projektet e së ardhmes” janë të barabarta me Policin e Beverly Hills: Axel Foley – i cili ka qenë në punë prej vitesh.

Pra, çfarë e ndryshoi përfundimisht mendjen e Murphy dhe e bëri atë të kthehej për një tjetër polic të Beverly Hills pas vitesh hezitimi? Siç i tha ai ndryshimi i tij i zemrës kishte të bënte gjithçka me kthimin e producentit origjinal të “Beverly Hills Cop”, Jerry Bruckheimer.

“Jerry Bruckheimer, producenti origjinal. Kur ai u përfshi dhe filloi të zhvillonte skenarin, dhe ai e dinte se çfarë duhej të ishte Cop i Beverly Hills. Kur u përfshi përsëri, atëherë filloi të bashkohej gjithçka. Sepse ne u përpoqëm për vite e vite, ndoshta 10, 12 vjet, dhe unë duhet të kem lexuar pesë ose gjashtë skenarë të ndryshëm, dhe nuk ishte kurrë i duhuri”, ka thënë ai.

Përveç kësaj, Murphy gjithashtu mori një minutë për të rrëfyer se pritja kaq e gjatë për të rikthyer Axel Foley-n ia doli.

Tani në të 60-at e tij, Murphy nuk është më ylli i aksionit që ishte kur filmi origjinal i Beverly Hills u shfaq premierë në vitin 1984, pothuajse 40 vjet më parë. Murphy foli për mënyrën se si u zhvilluan marifetet këtë herë.

“Unë nuk jam 21 vjeç. Ishte shumë kohë më parë, dhe është një film vërtet fizik. Dhe më pas më duhej të bëja disa gjëra fizike. E di që Tom Cruise pëlqen të bëjë gjëra fizike, por më pëlqen të jem në divane (Dikush që zakonisht angazhohet në aktivitete të ulura). Nuk më pëlqen të kërcej, të gjuaj dhe të vrapoj, dhe më duhej të bëja disa kërcime, të shtëna dhe vrapim, dhe si rezultat, pata një mbajtëse gjuri në fund të filmit. Mbështetja e gjurit, shpina ime është e ngatërruar, dhe të gjitha këto. Por filmi do të jetë i veçantë”, ka thënë ai.

Murphy u bë një superstar falë rolit të tij si Axel Foley në filmin origjinal të vitit 1984, Beverly Hills Cop.

Më pas, Murphy vazhdoi të riprodhonte rolin e Foley-t në Beverly Hills Cop II të vitit 1987 dhe Beverly Hills Cop III të vitit 1994.

Netflix ende nuk ka zbuluar detaje të mëtejshme nga Beverly Hills Cop: Axel Foley, duke përfshirë trailerin dhe datën e publikimit.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika