Ekipet e kërkim-shpëtimit tërheqin 43-vjeçaren e pajetë me nënshtetësi kroate në majën e Jezercës

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar për një operacion mbi 10 orësh, ku është gjetur e vdekur një shtetase kroate pasi ka rrëshqitur nga faqja malore në majën e Jezercës

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar për një operacion mbi 10 orësh, ku është gjetur e vdekur një shtetase kroate pasi ka rrëshqitur nga faqja malore në majën e Jezercës.

ShKShMK përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se janë shpëtuar edhe 7 bjeshkatarë, 4 shtetas të Kroacisë dhe 3 të Serbisë.

Sipas njoftimit, viktima L.Z, e lindur më 1981, kishte pësuar lëndime vdekjeprurëse dhe ishte gjetur pa shenja jete.

“Ekipi ynë së bashku me policinë e shtetit Shqiptar dhe me anëtar të shërbimit të kërkim shpëtimit malor kanë filluar një operacion të shpëtimit nga lugina e Valbonës duke u transportuar me helikopter deri në një pikë të afërt ku ka pasur mundësi aterimi”, thuhet në njoftim.

Më tej, thuhet se “Fillimisht është bërë çasja te viktima L.Z e lindur më 1981, e cila kishte pësuar lëndime vdekjeprurëse dhe ishte gjetur pa shenja jete, pastaj është realizuar bartja e kufomës deri në helikopter për transport në spitalin më të afërt”.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika