Endrit Rexhepi interpreton live në Super3nd, në Radio Dukagjin

Emisioni Super3nd në Radio Dukagjin këtë të martë ka filluar me këngën e Armend Rexhepagiqit "Dashurinë ku e kam", të cilën Endrit Rexhepi e ka interpretuar live në studion e Radio Dukagjinit, njëashtu edhe shumë këngë tjera të cilat i shoqërojnë dëgjuesit nga ora 22:00 deri në orën 01:00

Me këngën e pavdekshme “Dashurinë ku e kam” të Armend Rexhepagiqit, por interpretuar live nga Endrit Rexhepi, filloi Super3ndi i kësaj të marte mbrëma në valët e Radio Dukagjinit.

Një emision qefi nën moderimin e Drilona Shalës dhe Mirdon Pacollit për të sjellë te dëgjuesit atmosferën e muzikës live të artistëve vendor.

Sonte artisti Endrit Rexhepi solli nostalgji në studio duke interpretuar këngë të artistëve si Armend Rexhepagiqi, Eliza Hoxha, Sabri Fejzullahu dhe Alban Skenderajt etj.

Përpos kësaj Endriti paralajmëroi se ka filluar punën për projektin e tij të ri muzikor, i cili pritet të lansohet në fundvitë, si dhuratë për fansat e tij.

Emisioni Super3nd shoqëron dëgjuesit e Radio Dukagjinit me muzikë live dhe jo vetëm, çdo të martë nga ora 22:00-01:00.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

KFOR-i: Ushtria serbe s’ka nevojë për autorizim për të lëvizur...

KFOR-i ka reaguar lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë, në bazën ushtarake...

Doktorët që lanë Gjermaninë për tu kthyer në Kosovë

Kohëve të fundit, lajmet për ikjen e punëtorëve e veçanarisht të doktorëve, nga Kosova për në vendet evropiane nuk kanë qenë të pakta. Por, fillimi...

Të fundit nga rubrika