“Era” zgjedhje, Gjini: Për momentin kemi vija të kuqe për Kurtin

Teksa po flitet për mundësinë e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, ka thënë se kanë vija të kuqe për kryeministrin Albin Kurti, dhe për momentin, nuk pritet një koalicion LVV-AAK.

Edhe nëse të parit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i ofrohet pozita e presidentit nga VV-ja, Gjini ka ritheksuar se kanë vija të kuqe.

“Për momentin kemi vijë të kuqe për Albin Kurtin… Nganjëherë pavetëdije dhe politika, edhe shoqëria civile, edhe mediat i krijojnë disa profeci vetëpërmbushëse, që e krijon situatën për të cilën flet. Për shembull nëse në tërë kohën themi se do të dal i pari, ai do të dalë…”, ka thënë Gjini në “Debat Plus”.

“Fushatë elektorale” e quan Gjini konferencën e Sveçlës nga veriu pas aksionit të Policisë

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika