Erza Muqolli do të jetë pjesë e Festivalit Ndërkombëtar të Operës “Ramë Lahaj”

Në një postim në Facebook, Festivali Ndërkombëtar i Operës "Ramë Lahaj" ka konfirmuar pjesëmarrjen e Erza Muqollit, e cila do të përformojë më 31 korrik duke filluar nga ora 20:30

Festivali Ndërkombëtar i Operës Ramë Lahaj

Pjesë e Festivalit Ndërkombëtar të Operës “Ramë Lahaj” do të jetë dhe Erza Muqolli, këngëtarja kosovare që jeton dhe vepron në Francë.

Pjesëmarrja e Muqollit në Festivalin Ndërkombëtar të Operës është bërë e ditur nga festivali me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Në këtë postim shkruhet se Erëza Muqolli do të këndojë më 31 korrik nga ora 20:30, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

 

Njoftimi për pjesëmarrjen e Erëza Muqollit në Festivalin Ndërkombëtar të Operës Ramë Lahaj

“Erza Muqolli, këngëtare e re nga Kosova ka treguar talent të jashtëzakonshëm që në moshë të vogël. Filloi të studionte Piano dhe Këndim në Shkollën e Muzikës së Sarralbe që në moshën 7 vjeçare. Karriera e saj artistike nisi kur ajo mori vendin e 3-të në sezonin e 9-të të France’s Got Talent”.

Në njoftim tutje shkruhet se Erza Muqolli ka qenë anëtare e një grupi muzikor fëmijësh të quajtur Kids United, si pjesë e fushatës së UNICEF Francë. Ata kanë publikuar shumë singles dhe albume të cilat janë vlerësuar gjerësisht.

“Publikimet e saj solo, ndër të tjera, përfshijnë single-in e titulluar “Je chanterai” dhe albumin e saj titulluar “Erza Muqoli”.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika