Fantastike: Jurgen Uldedaj shpallet kampion i Evropës në ‘WBA Continental’

Ka përfunduar meçi mes Jurgen Uldedaj dhe Damir Beljo, në palestrën ‘BMW Park’ në Mynih të Gjermanisë

Boksieri shqiptar ka fituar titullin kampion të Evropës ‘WBA Continental’, në kategorinë ‘Cruiser’.

Ai fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve.

Uldedaj ishte shumë më dominues pothuajse në çdo raund ndaj kundërshtarit të tij.

Ky ishte edhe meçi kryesor i mbrëmjes në ‘Profi Box Gala’, event i organizuar nga ‘Hazrolli Sport & Performance’.

Teksa, është transmetuar ekskluzivisht në televizionin Dukagjini.

Më poshtë gjeni linkun për të shikuar meçin e plotë.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika