Federatës së Karatesë i rikthehet lincenca nga Ministria e Kulturës

Federata e Karatesë e Kosovës ka njoftuar se i është rikthyer Licenca nga Ministria e Kulturës, Rini dhe Sport.

Kështu ka bërë të ditur FKK, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Federata e Karatesë e Kosovës falenderon Ministrinë e MKRS-së z. Hajrulla Ceku për mbështetjen e dhënë gjatë këtijë procesi të vështirë. Shpresojmë të hasim në mbështetje financiare nga Ministria për Kulturë dhe Sport për lehtësimin e nevojave të sportistëve dhe klubeve. Ftojmë të gjitha klubet që të jenë pjesë aktive e këtij rrugëtimi dhe të kontribuojnë në zhvillimin dhe promovimin e karatesë”, ka shkruar FKK.

Shija e redaktorit

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Të fundit nga rubrika