Formacionet e Italisë për Serie A në ediconin 2022/23 tashmë janë bërë të ditura

Serie A e Edicionit 2022/23 pritë të jetë shumë e vështirë për Italinë,pas ndarjes së formacioneve të mundëshm, Milanin që do ta ketë edhe më të vështirë ta mbrojë titullin e kampionit

Edicioni 2022/23 për Serie A këtë vit do të jenë të vështira pas ndarjes së formacioneve të gjashtë të Italisë, Milano do të ketë vëshirësi ta mbroj titullin si kampionat.

Rossonerët ia dolën të mposhtin rivalin lokal, Interin për t’u kurorëzuar kampion, mirëpo kjo verë po tregon se klubet italiane po përforcohen fuqishëm.

Ndarja e këtyre serive gjithashtu ka treguar një përforcim të klubëve Italiane, pjesë ë këtyre grupeve të futbollit do të jënë Interi,Juventusi,Lazio,Milan,Napoli,Roma.

Formacionet e mundshme të klubit Roma janë këto:

Roma

Të Milanos jane këto formacione:

Milan

Si dhe Lazio ka këto formacione:

Lazio

Formacionet e mundshme të Juventusit:

Juventusi

Interi ka këto formacione të mundshme:

Inter

Interi, Juventusi, Roma dhe klubet e tjera të mëdha tashmë kanë realizuar transferime gjigante, por që anash nuk qëndron as Milani.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika