Gjashtë persona mes tyre dy fëmijë u plagosën nga të shtënat në qendër të Londrës

Një vajzë shtatëvjeçare ka mbetur duke luftuar për jetën e saj pasi një person i armatosur hapi zjarr në një shërbim përkujtimor në Londër

Oficerët e mjekësisë ligjore kanë punuar në vendin e krimit pas të shtënave, Foto BCC

Një person i panjohur ka qëlluar të shtunën nga një veturë në lëvizje pranë një kishe në qendër të Londrës, duke lënë të vdekur dy vajza, njëra shtatëvjeçare dhe tjetra 12-vjeçare.

Po ashtu, Shërbimi i Policisë Metropolitane e Londrës ka njoftuar se kanë mbetur të vdekur edhe katër gra, 21-vjeçare, 41-vjeçare, 48-vjeçare dhe 54-vjeçare.

Ndërkaq, policia ka shtuar se të shtënat nga një automjet në lëvizje janë qëlluar teksa po mbahej një varrim në St. Aloysius në Euston, raporton BBC.

Sipas informacioneve fillestare, 48-vjeçarja ka pësuar dëmtime të rrezikshme për jetën, ashtu sikur edhe vajza shtatëvjeçare, ndërsa, 21-vjeçarja është jashtë rrezikut për jetën.

Një përfaqësues i policisë ka thënë se dy gratë e tjera nuk ishin në gjendje të rrezikshme për jetën dhe se vajza 12-vjeçare ishte trajtuar për një dëmtim të lehtë në këmbë.

Rrugët u mbyllën dhe detektivët vijojnë të hetojnë në vendin e ngjarjes

Në vendngjarje ndodhen një numër i madh i efektivëve të policisë. Hetimet operative vijojnë, rrethanat e ngjarjes janë ende duke u zbardhur. Deri më tani askush nuk është arrestuar.

Në një deklaratë,  zyrtari i policisë ka thënë se një “hetim urgjent” ishte duke u zhvilluar dhe detajet e incidentit “po dilnin ende”.

“Në këtë fazë të hershme, nuk ka pasur asnjë arrestim”, ka deklaruar ai.

Kryetari i Bashkisë së Londrës, Sadiq Khan ka reaguar duke i përshkruar të shtënat si “thellësisht shqetësuese”.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika