Gjenden trupat e pajetë të katër familjarëve të mbytur në liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh

Policia e Shqipërisë njofton se janë gjetur dhe nxjerrur trupat e pajetë të katër shtetasve të mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh

Pamje nga vendi i ngjarjes. Foto: Top Channel

Policia e Shqipërisë njofton se janë gjetur dhe nxjerrur trupat e pajetë të katër shtetasve të mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh.

“Polumbarët e Reneas pas rreth 90 minuta kërkimesh, në kushte të pafavorshme për shkak të errësirës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupave të pajetë të 4 shtetasve, që u mbytën pasditen e sotme në liqenin e hidrocentralit të Banjës, ( 46-vjeçarit A. Z., të dy djemve të tij, R. Z., 19 vjeç dhe E. Z., 14 vjeç si dhe të 20-vjeçarit M. Z)”, njofton Policia e Shqipërisë.

Katër anëtarë të familjes Zogu janë mbytur në liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh, këtë të premte.

Viktimat janë Gazment Zogu, 46-vjeç, dy djemtë e tij 14 dhe 19-vjeç si dhe nipi 20-vjeçar Melis Zogu, të gjithë nga fshati Cingar.

Sipas deklarimeve të dhëna nga ana e familjarëve ata kishin ndaluar në fshatin Drizë dhe u futën në liqen për t’u larë por të njëjtit nuk dolën më nga uji.

 

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika