Haradinaj në Gllogjan pret në vizitë komunitetin shqiptar në ShBA: Shembulli më i mirë se si duhet të punohet për atdheun

Kryetari i AAK-së, Ramush Hardinaj, ka pritur për vizitë në Gllogjan anëtarët e shoqatës Shqiptaro - Amerikane për Zbatim të Ligjit. Haradinaj ka thënë se ky komunitet është shembulli më i mirë se si duhet të punohet për atdheun

Haradinaj me komunitetin shqiptar në ShBA në Gllogjan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se në Gllogjan ka pritur në vizitë anëtarët e shoqatës Shqiptaro – Amerikane për Zbatim të Ligjit.

“Në Gllogjan na nderuan me vizitë anëtarët e shoqatës Shqiptaro-Amerikane për Zbatim të Ligjit, kryesuar nga Elton Shametaj, shoqatë kjo që përfaqëson shumë shqiptarë që shërbejnë në agjencitë e zbatimit të ligjit si; FBI, Polici, Marshall e Zjarrëfikës”, ka shkruar Haradinaj.

Pamje të postuara nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj

Kreu i AAK-së ka thënë se komuniteti shqiptar në ShBA është “shembulli më i mirë se si duhet të punohet për atdheun nga secili cep i botës”.

“Me punën e ndershme dhe shërbimin e tyre profesional ndaj komunitetit, e nderojnë gjithë kombin”, ka shtuar Haradinaj.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika