I konfiskohet një armë zjarri të dyshuarit 18-vjeçar në Mitrovicë

I është konfiskuar një armë zjarri të dyshuarit 18-vjeçar në Mitrovicë. Konfiskimi i armës nga i dyshuari është realizuar në rrugën “Ibri” në Mitrovicë

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë mbrëmjes së 17 marsit në Mitrovicë kanë konfiskuar një armë zjarri.

“Konfiskimi i armës nga i dyshuari është realizuar në rrugën “Ibri” në Mitrovicë, pasi që gjatë kontrollit te i dyshuari është gjetur në posedim dhe i është konfiskuar një armë e llojit pistoletë”, njofton Policia e Kosovës.

Policia njofton se në cilësi të të dyshuarit është intervistuar R. F.,18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, ai pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale ’Mbajtje në pronësi, kontroll dhe posedim i paautorizuar i armëve’’, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika