I përfshirë së paku në 10 raste të vjedhjeve, arrestohet i dyshuari në Gjilan

Në Gjilan është arrestuar i dyshuari që ka qenë i përfshirë së paku në dhjetë raste të vjedhjeve dhe të vjedhjeve të rënda

Ilustrim

Sot është arrestuar një i dyshuar për “Vjedhje” dhe “Vjedhje të rëndë” në Gjilan.

Për të dyshuarin janë gjetur prova të mjaftueshme se i njëjti ka qenë i përfshirë në së paku dhjetë raste të “Vjedhjeve” dhe “Vjedhjeve të rënda” të ndodhura në qytetin e Gjilanit.

“Arrestimi i tij është bërë pasi që janë gjetur prova të mjaftueshme se i dyshuari ka qenë i përfshirë në së paku dhjetë (10) raste të “Vjedhjeve” dhe “Vjedhjeve të rënda” të ndodhura në qytetin e Gjilanit”, thuhet në njoftim.

I dyshuari pas arrestimit është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Me vendim të prokurorit të Shtetit, i dyshuari është ndalur në mbajtje për 48 orë dhe ndaj tij do të ngrihet kallëzim penal.

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika