Ia shkëput kontratën edhe një operatori ekonomik, Rama: S’ka tolerime për mospunë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama pas shkëputjes së kontratës edhe të një operatori ekonomik, i cili sipas tij është treguar “i papërgjegjshëm”, ka thënë se nuk ka tolerime për mospunë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama pas shkëputjes së kontratës edhe të një operatori ekonomik, i cili sipas tij është treguar “i papërgjegjshëm”, ka thënë se nuk ka tolerime për mospunë.

“Ky operator nuk u është përmbajtur kushteve të kontratës. Bëhet fjalë për renovimin e Sh.F.M.U “Gjergj Fishta”, në të cilën operatori ekonomik ka punuar me material jo të duhur në shtrimin e dyshemesë”, ka shkruar Rama.

Rama ka bërë një lutje për operatorët ekonomikë që të jenë të përgjegjshëm, bashkëpunues dhe të tregohen profesionistë në punë.

“Nuk do të tolerojmë asnjë kompani të papërgjegjshme”, ka shkruar ai.

Ai ka shtuar se do të vazhdojnë të sigurojnë “cilësi e standard të ri të ndërtimit në rrugëtimin tonë të transformimit të Kryeqytetit”.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika