Johnny Depp nuk do të kthehte në filmin “Pirates of the Caribbea”

Aktori rikthehet në ekranin e madh, por nuk do të jetë ylli "Pirates of the Caribbean"

Johnny Depp nuk do jete Jack Sparrow në filmin Pirates of the Caribbea

Jeta e Johnny Depp është tashmë shumë e ngarkuar, edhe pse pas gjyqit kundër ish-gruas së tij, Amber Heard, ai nuk ishte në sy të njerëzve. Tani, aktori hollivudian do të kthehet së shpejti në ekran, por jo si kapiten Jack Sparrow.

Që prej shpalljes së vendimit të jurisë në favor të Depp, personazhi karizmatik është përfshirë në polemika nëse ai do të kthehet në ekskluzivitetin e “Pirates of the Caribbean”. Por, sipas njoftimit, ai nuk do të kthehet në filmin “Pirates of the Caibbean”. Në vend të kësaj, do të kthehet në botën e aktrimit, por duke mishëruar një personazh tjetër.

Edhe pse në një deklaratë ai siguroi se ishte rikthyer në jetë pas akuzave të aktores së Aquaman për dhunë në familje, kontratat që humbi, si zëvendësimi i tij në Fantastic Beasts, duket se nuk kanë rrugë kthimi. Megjithatë, ai do të rikthehet para kamerës në një film evropian që do të xhirohet këtë verë në Paris, me vendndodhje ikonike në qytet si Pallati i Versajës.

Johnny Depp do të fillojë një xhirim tremujor në Evropë nën drejtimin e Maiwenn (Polisse, Mon Roi). Filmi “Jeanne du Barry” do të shënojë kthimin e tij në një projekt, i pari i tij për gati tre vjet pas Minamata, ku ai luajti fotografin Eugene Smith, në të cilin ai do të ndajë kreditet me Louis Garrel, Pierre Richard dhe Noemie Lvovsky.

Johnny Depp

Në veprën e tij të parë me famë mbarëbotërore pas gjyqit, Depp do të hyjë në këpucët e Louis XV, me nofkën The Loved, i cili mbretëroi për 59 vjet, periudha më e gjatë e regjistruar ndonjëherë në historinë franceze.

A do të kthehet Johnny Depp në “Pirates of the Caribbean” pas marrëveshjes prej 300 milionë dollarësh me Disney?

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika