Jurgen Klopp: Rezervoni hotelet tuaja për finalen ardhshme të Champions League

Jurgen Klopp, pasi Liverpool humbi finalen e Ligës së Kampionëve nga Real Madrid, ka thënë: Djemtë janë vërtet konkurrues dhe janë një grup i jashtëzakonshëm. Ata do të jenë sërish të tillë sezonin e ardhshëm. Dhe ne shkojmë përsëri. Ku është sezoni tjetër? Stamboll? Rezervoni hotel!

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, është zotuar se Liverpool do të kthehet më i fortë sezonin e ardhshëm. Ai u ka thënë tifozëve t’i rezervojnë hotelet për finalen e vitit të ardhshëm të Ligës së Kampionëve, në Stamboll.

Liverpoolit iu mohua një kurorë e shtatë evropiane, pasi Real Madridi u bë mbretër i kontinentit edhe një herë, falë goditjes së Vinicius Junior në një shfaqje të Ligës së Kampionëve.

Fillimi i lojës është shtyrë për 37 minuta, për shkak të çështjeve thelbësore të sigurisë jashtë stadiumit në Paris, ku Liverpool përfundimisht u mposht 1-0.

Reds-at e Klopp nuk gjetën një përgjigje për goditjen e pjesës së dytë, pasi Carlo Ancelotti duke qenë pjesë në finalen e pestë të Ligës së Kampionëve, vetëm një vjet pas largimit nga Everton, mbikëqyri triumfin e 14-të të gjigantëve spanjollë në Kupën Evropiane.

Ishte një fund zemërthyes i një sezoni të paharrueshëm për Liverpool-in, i cili fitoi Kupën “Carabao” dhe “FA Cup” përpara se të fitonte titullin e “Premier League” me një pikë nga Manchester City dhe të humbiste në kryeqytetin francez.
Megjithatë, Klopp ka besim të plotë në skuadrën e tij për sezonin e ardhshëm.
“Nuk është keq të arrish në finale, është një lloj suksesi edhe pse jo suksesi që dëshiron të kesh”, tha ai për BT Sport.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika