Kanosen dy gazetarë në Obiliq

Janë kanosur dy gazetarë në Obiliq përmes telefonit për arsye personale dhe jo në lidhje me profesionin e tyre

Policia e Kosovës

Në Obiliq janë kanosur dy gazetarë përmes telefonit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanosja ka ndodhur për arsye personale dhe nuk lidhet me profesionin e tyre.

“Dy ankues, një femër dhe një mashkull (gazetarë) kosovarë, kanë informuar se përderisa ishin në vendin e punës, janë kanosur përmes telefonit nga i dyshuari mashkull kosovar. Sipas ankuesve, kanosja ka ndodhur për arsye personale dhe nuk lidhet me profesionin e tyre. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika