Kanosen dy gazetarë në Obiliq

Janë kanosur dy gazetarë në Obiliq përmes telefonit për arsye personale dhe jo në lidhje me profesionin e tyre

Policia e Kosovës

Në Obiliq janë kanosur dy gazetarë përmes telefonit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanosja ka ndodhur për arsye personale dhe nuk lidhet me profesionin e tyre.

“Dy ankues, një femër dhe një mashkull (gazetarë) kosovarë, kanë informuar se përderisa ishin në vendin e punës, janë kanosur përmes telefonit nga i dyshuari mashkull kosovar. Sipas ankuesve, kanosja ka ndodhur për arsye personale dhe nuk lidhet me profesionin e tyre. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika