Gruaja që ripërcaktoi ngjyrat

Pesë vjet përpara Teorisë së Ngjyrave të Johann Wolfgang von Goethe, artistja angleze Mary Gartside publikoi sfidën...

Tragjedia në Cetinë, presidentja Osmani shpreh ngushëllime për familjarët e viktimave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar në lidhje me sulmin masiv në Cetinë të Malit të...

Nagavci bën të ditur se është finalizuar Projektligji për Arsimin e lartë

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se është finalizuar Projektligji për Arsimin e lartë,...

Kurti për takimin e 18 gushtit me Vuçiqin: Dialogu të rezultojë me marrëveshje të njohjes reciproke

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të ketë rezultate...

“Okarina”, kori i fëmijëve me suksese të njëpasnjëshme

Grupet korale dhe aktivitetet muzikore ndikojnë që jeta e secilit fëmijë të marrë një kahje tjetër, duke...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur me boks hekuri në ballë

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media...

Arrihen mbi 10 mijë nënshkrime në peticionin online për shaminë në shkolla, kërkesa do dërgohet në kryeministri dhe në MAShT

Mbi 10 mijë nënshkrime tashmë janë arritur në platformën apo peticionin online me kërkesën që të ndryshohet...

MASHTI reagon për Udhëzimin Administrativ, por nuk e përmend lejimin e shamisë në shkolla

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, teksa ka bërë të ditur për përgatitjet e duhura për nisjen...

Pankarta e targave ilegale, në Rusi borohorasin “Kosova është zemra e Serbisë”

Me pankartën e targave ilegale të Mitrovicës “KM” në duar, disa të rinj në Rusi kanë realizuar...