“Kërkesa juaj do shqyrtohet nga zyra jonë për fillimin e hetimit dhe ngritjen e kallëzimeve penale”, Prokuroria e Specializuar në Hagë i përgjigjet deputetit Enver Dugolli për masakrën e Burgut të Dubravës

Prokuroria e Specializuar në Hagë e ka konfirmuar marrjen e kërkesës së deputetit të Kosovës, Enver Dugolli, dhe shqyrtimin e saj për t'' nisur e hetimit dhe ngritjen e kallëzimeve penale

Enver Dugolli, VV

Deputetit i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Duogolli, ka njoftuar se ka marrë përgjigje për kërkesën e tij drejtuar Prokurorisë së Specializuar në Hagë për masakrës së Burgut të Dubravës.

“Prokuroria e Specializuar konfirmon marrjen e “Kërkesës tuaj për fillimin e hetimit dhe ngritjen e kallëzimeve penale”. Faleminderit për këtë komunikim, i cili do të shqyrtohet nga zyra jonë” thuhet në letrën e Prokurorisë së Specializuar në Hagë  që i është përgjigjur Deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Duogolli.

Më poshtë mund ta lexonin postimin e plotë të Deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Duogolli.

Të dashur qytetarë,

Dua t’ju informoj se ditë më parë, kam pranuar një letër nga Prokuroria e Specializuar në Hagë. Letra konfirmon se Prokuroria ka marrë shkresën që i kam dërguar me postë më 29 prill, në të cilën kërkova nisjen e hetimeve të krimeve të kryera gjatë planifikimit dhe ekzekutimit të masakrës së Burgut të Dubravës. Letra e Prokurorisë po ashtu njofton se kërkesa ime do të shqyrtohet nga ana e tyre.

Ju falemnderit të gjithëve për mbështetjen tuaj. Mbetem me shpresë se Prokuroria e Specializuar do t’i japë fund pandëshkueshmërisë së autoriteteve të larta të Serbisë për këto krime monstruoze, si dhe ta shfrytëzojë këtë rast për të sqaruar përfundimisht nëse Gjykata Speciale është, apo s’është, gjykatë një-etnike.

Me respekt, Enver Dugolli

Ndërsa më poshtë mund ta lexonin përgjigjen e plotë të Prokurorisë së  Specializuar në Hagë.

Prokuroria e Specializuar konfirmon marrjen e “Kërkesës tuaj për fillimin e hetimit dhe ngritjen e kallëzimeve penale”. Faleminderit për këtë komunikim, i cili do të shqyrtohet nga zyra jonë.

Në rast se lind nevoja për korrespondencë në të ardhmen, ne do të ishim mirënjohës nëse mund të jepni detajet tuaja të kontaktit (përfshirë adresën e postës elektronike) në zyrën tonë – të cilat mund të dërgohen në mënyrë konfidenciale në adresën e mëposhtme: scp-ks.org/en/ spo/prokuror kontaktues

Sinqerisht, Prokuroria e Specializuar

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika