KFOR-i patrullon në vijën kufitare në afërsi të Istogut

KFOR-i ka patrulluar në vijën kufitare në afërsi të Istogut, në njoftimin e tij thuhet se kjo është bërë për ta ruajtur sigurinë në Kosovë

KFOR-i duke patrolluar në vijën kufitare në afërsi të Istogut

Misioni i Aleancës Veriatlantike në Kosovë ka bërë të ditur se ka patrulluar në vijën kufitare në afërsi të Istogut.

Në komunikatën e KFOR-it, njoftohet se kjo po bëhet për ta ruajtur sigurinë në Kosovë.

Tutje thuhet se patrullimi është realizuar nga ushtria italiane.

“Njësia e Komandës Rajonale të KFOR-it perëndimor patrulloi vijën kufitare administrative afër Istogut. Aktiviteti u zhvillua nga trupat malore të Ushtrisë Italiane për të ruajtur një mjedis të sigurt dhe lirinë e lëvizjes në #Kosovë, në përputhje me Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999″, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika