Klinaku për ish-kryeprokurorin e Specialës: Ky monstrum Smith, asnjëherë nuk ka punuar për drejtësi

“Ky monstrum Smith, asnjëherë nuk ka punuar për drejtësi”, kështu e ka cilësuar, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UCK-së, Faton Klinaku, tashmë ish-kryeprokuroin e Gjykatës Specialje, Jack Smith

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (OVL-UÇK), Faton Klinaku dhe ish kryeprokurori, Jack Smith, i Gjykatës Speciale

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (OVL-UÇK), Faton Klinaku, ka thënë se ish kryeprokurori, Jack Smith, i Gjykatës Speciale asnjëherë nuk ka punuar për drejtësi.

Pra sipas Klinakut, edhe Smith njëjtë sikur UNMIK-u dhe EULEX-u ka bërë padrejtësi për të mos hetuar hetuar krimet dhe masakrat e kryera nga pushtuesi serb në Kosovë.

E rrjedhimisht duke ndjekur UÇK-në si ndërmarrje e përbashkët kriminale.

“Ky monstrum Smith, asnjëherë nuk ka punuar për drejtësi, por sikur UNMIK-u dhe EULEX-i ka bërë padrejtësi duke mos hetuar krimet dhe masakrat e kryera nga pushtuesi serb në Kosovë, e duke ndjekur UÇK-në si NDËRMARRJE E PËRBASHKËT KRIMINALE”, ka shkruar Klinaku.

Jack Smith nuk do të jetë më Kryeprokuror i Speciales, emërohet këshilltar special në hetimet e Trump

Klinaku ka shtuar se “Rrjedhja e materialeve të ‘ndjeshme’ nga Pseudo Dhomat e Specializuara në Hagë dhe pengimi i hetimit se si kanë rrjedhur këto dokumente, ka pasur dhe ka prapavi politike”.

Ai ka thënë se deputetët e Kuvendit të REPUBLIKËS Ë Kosovës as nuk vullnet e as guxim që të ndonjë padrejtësitë që po behën në Gjykatë Speciale e qe sipas ti shtë një pseudo pseudo gjykatë.

“Deputetët e Kuvendit të Kosovës as nuk kanë vullnet por nuk kanë as guxim që të ndalojnë padrejtësitë që po bëhen në Pseudo Gjykatën Speciale të Kosovës në Hagë”, ka shtuar Klinaku.

Pozitën e re të, Jack Smith, e ka bërë të ditur Prokurori i Përgjithshëm, Merrick B. Garland, ku njoftoi për emërimin e ish-kryeprokurorit për gjykatën speciale në Hagë, Smith për të shërbyer si Këshilltar Special për të mbikëqyrur dy hetime penale në vazhdim në rastin e Trump.

Klinaku për “zhvendosjen” e Smith nga Specialja te rasti Trump: Jam i sigurt që ia paska ni erën pareve

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika