Kosova rrezikon të mbetet pa dy shtyllat kryesore në ndeshjen e rradhës

Kombëtarja e Kosovës të martën e 27 shtatorit do të përballet me atë të Qipros në stadiumin 'Fadil Vokrri', por do të mungojnë dy lojëtarë

Federata e Futbollit të Kosovës, ka mbajtur pasditën e së hënës një konferencë për media, për shkak se të martën kombëtarja e Kosovës do të përballet me atë të Qipros, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Pas humbjes nga Irlanda e Veriut, Dardanët synojnë të rikthehen me fitore, teksa në rast humbje mund të mbeten të fundit në grup.

Por, për duelin ndaj Qipros, Dardanët mund të kenë dy mungesa të mëdha, si ajo e kapitenit Amir Rrahmani dhe portierit Arijanet Muric, kjo u bë e ditur nga trajneri i Kosovës, Alain Giresse.

“Kemi dy pasiguri, njëra është Amir Rrahmani që edhe në ndeshjen e kaluar deri në ora 12 nuk e kemi ditur se a do të luajë apo jo, tashmë vlen e njëjta por përfshirë edhe portierin Arijanet Muric”, ka thënë Giresse.

Ai ka konfirmuar se dyjsha kanë lëndime dhe do të shikohet deri në momentin e fundit gjendja e tyre nëse do të luajnë të martën ndaj Qipros apo jo.

“Jemi duke shikuar gjendjën e tyre pasi kanë lëndime dhe do të shohim a mund të jenë gati për nesër”, ka theksuar ai.

I pyetur nga gazetari se a do të japë dorëheqje nëse humbet këtë lojë, trajneri u përgjigj se janë të përgatitur për të fituar dhe shpresojnë shumë për këtë.

“Kur e përgatisim një lojë, e përgatisim për të fituar, ngjashëm edhe kësaj rradhe”, ka thënë Giresse.

Theksojmë se, për ekipin suharekas Ballkanin, Alain Giresse, ka thënë se është sukses që një ekip nga Kosova luan për ndeshje të njohura botërore.

Shija e redaktorit

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin...

Libri “Varfanjaku i Zotit” i botuar nga shtëpia botuese "Dukagjini" ka fituar çmimin për përkthimin më të mirë të vitit 2022 në Panairin e...

Albina Kelmendi së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Albina Kelmendi, me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm, ka folur për projektet që është duke i realizuar. Në...

Më të lexuarat

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj...

Gjykata Supreme e Kosovës ka liruar nga paraburgimi tri infermieret me inicialet A. P.,  A.R., si dhe R. (A.) K., në rastin e sulmit...

Përfundon seanca ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre (VIDEO)

Ka përfunduar seanca gjyqësore për caktimin e masës së sigurisë ndaj tri infermiereve të cilat dyshohen se e kanë keqtrajtuar një grua në Qendrën...

Ibrahim Tatlises pas aksidentit këndon këngë popullore në spital

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, i cili mbeti i bllokuar në automjet si pasojë e një aksidenti trafiku në Bodrum Yalikavak në Turqi,...

Të fundit nga rubrika