Zvicra në epërsi  

Në ndeshjen në mes të Kosovës dhe Zvicrës, e cila po zhvillohet në kryeqytet, në stadiumin “Fadil Vokkri”, Zvicra ka kaluar në epërsi me golin e Remo Freuler, në minutë e 14-të.

Kosova dhe Zvicra po ndeshen në kualifikueset për “EURO 2024”.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada, Fazliji, Loshaj, V. Berisha, B. Berisha, Rashica, Muriqi.

Zvicra: Sommer, Fernandes, Akanji, Zakaria, Amdouni, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Vargas, Schar, Shaqiri.

E përditësuar.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika