Krerët e OAK-ut takohen me Odën Ekonomike të Malit të Zi

Kreret e Odës Afariste të Kosovës takohen me Odën Ekonomike të Malit të Zi dhe shprehin gatishmëri për bashkëpunim

Takimi i Odës Afariste në Kosovës me Odën Ekonomike të Malit të Zi

Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës janë takuar me Odën Ekonomike të Malit të Zi në Pogoricë dhe biseduan për krijimin e linjave të komunikimit mes tyre dhe rritjen e bashkëpunimit në fushat me interes të përbashkët.

Skënder Krasniqi, kryetari i Odës së Afarizmit të Kosovës, ka uruar Nina Drakiq për përzgjedhjen e saj si Presidente e Odës Ekonomike të Malit të Zi. Krasniqi ka thënë se është i gatshëm të bashkëpunojë me Odën Ekonomike të Malit të Zi në fushat me interes të përbashkët.

Takimi i Odës Afariste në Kosovës me Odën Ekonomike të Malit të Zi

Në këtë takim, palët janë dakorduar për organizime dhe aktivitete të përbashkëta me qëllim të bashkëpunimit mes bizneseve dhe implementimin e ideve që të kenë bashkëpunim më të madh.

Presidentja Drakiq falënderoi Kryetarin Krasniqi dhe përfaqësuesit e OAK-së për vizitën, dhe uroi që ky takim të jetë vetëm fillimi i bashkëpunimit të ngushtë në mes të dy odave.

 

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika