Krerët e shtetit pritet të bëjnë homazhe për të pagjeturit e luftës së Kosovës

Në Ditën e të Zhdukurve të luftës së fundit në Kosovë, zyra e Kryeministrit dhe presidentja, Vjosa Osmani pritet që të bëjnë homazhe për personat e pagjetur akoma

Fotografi ilustruese

Në Ditën e të Zhdukurve të luftës së fundit në Kosovë, zyra e Kryeministrit dhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani pritet që të bëjnë homazhe për personat e pagjetur ende.

Duke filluar nga ora 10:00, Osmani do të bëj nderime tek memoriali për të Pagjeturit.

Ndërsa, zyra e Kryeministrit në bashkëpunim me Këshillin Koordinues të Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës, shoqatën “27 Prilli 1999 Mejë”, do të organizojë homazhe pranë përmendores dedikuar personave të zhdukur me dhunë gjatë luftës.

Në ora 12:00, e para e shtetit bën homazhe në kompleksin memorial në Mejë të Gjakovës si dhe merr pjesë në tubimin përkujtimor, që do ta organizojë zyra e kryeministrit në bashkëpunim me Këshillin Koordinues të Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës, shoqatën “27 Prilli 1999 Mejë”.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika