Kryetari i Komunës së Haraçinës, “cak i sulmit të armatosur”

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar se ka pasur të shtëna ndaj veturës së kryetarit të Komunë së Haraçinës, Ridvan Ibraimi.

Në një konfirmim për mediet atje, Pançe Toshovski, ministri i Punëve të Brendshme, ka bërë të ditur se shoferi i kryetarit ka mbetur i plagosur.

Policë të shumtë tashmë kanë bllokuar hyrje-daljet e Haraçinës, ndërsa përforcime kanë ardhur edhe nga ajri – helikopterët e policisë – teksa po kërkohen të dyshuarit që gjuajtën në drejtim të kryetarit të Haraçinës.

Lajmi në përditësim…

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika