Kryetari i Zveçanit mbetet i bllokuar brenda objektit të komunës

Kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të kësaj komune.

Gazetarja Dorentina Bylykbashi nga RTV Dukagjini që po raporton nga vendi i ngjarjes në Zveçan, ka thënë se Peci është brenda objektit së bashku me katër zyrtarë policorë.

Po ashtu, mediat nuk janë lejuar të afrohen atje pasi rrezikshmëria është e lartë që të afrohen afër objektit.

Por, raportohet se situata është më e qetë se para një ore e gjysmë, ndonëse ende po shihen qytetarë të maskuar rreth ndërtesës.

Më herët në Zveçan ka pasur edhe përleshje në mes të serbëve të mbledhur dhe Policisë të Kosovës, ku janë dëgjuar edhe të shtëna armësh.

RAPORTOHET PËR TË SHTËNA ME ARMË PARA KOMUNËS NË ZVEÇAN

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika