Kurti për ndeshjen me Zvicrën: Kosova gjeti mënyrën për të na gëzuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur kënaqësinë e tij për rezultatin e barabartë në ndeshjen mes kombëtares së Kosovës dhe Zvicrës në futboll, e cila përfundoi me rezultat 1-1 në Basel të Zvicrës

Albin Kurti, (foto nga arkivi)

Ka përfunduar ndeshja mes Helvetikëve dhe Dardanëve në Basel të Zvicrës me rezultat perëndoi 1 me 1.

E për kryeministrin, Albin Kurti, edhe pse Kosova ishte pa lojtarët kryesorë kundër një ekipi që është në mesin e 15 kombëtareve më të mira në futbollit në botë, prapë e ka gjetur mënyrë për të na gëzuar.

“Pa lojtarët kryesorë, kundër një ekipi që është në mesin e Top 15 kombëtareve të futbollit në botë, si mysafire, Kosova mbrëmë përsëri gjeti mënyrën për të na gëzuar. Barazim në Basel, sikurse edhe në Prishtinë.  Faleminderit djemve tanë për emocionet në çdo ndeshje. Përvojën e fituar gjatë këtyre kualifikimeve, ta vëmë në funksion të përgatitjeve për fushatën e kampionatit botëror 2026.  Zvicrës ia urojmë kualifikimin në Euro 2024”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika