Kuvendi i Kosovës mban tri seanca plenare këtë javë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka bërë një njoftim pas mbledhjes së kryesisë, duke bërë të ditur se gjatë kësaj jave do të mbahen tri seanca plenare. Dy seanca do të organizohen të enjten, ndërsa një seancë tjetër pritet të mbahet të premten për pyetje parlamentare

Deputeti i VV-së, Armend Muja

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka njoftuar pas mbledhjes së kryesisë se gjatë kësaj jave do të zhvillohen tri seanca plenare.

Muja ka theksuar se Serbia mbetet sfida kryesore në rrugën drejt normalizimit dhe ka shtuar se Kosova është e gatshme të kontribuojë në emër të paqes dhe integrimit evropian.

Gjatë konferencës për shtyp, Muja bëri të ditur se dy seanca do të mbahen të enjten dhe një seancë të premten për pyetje parlamentare, ndërsa në seancën e dytë të së enjtes do të votohen marrëveshjet ndërkombëtare.

Deputeti u fokusua edhe në sfidat kryesore të procesit të normalizimit, duke identifikuar Serbinë si një prej tyre dhe theksoi gatishmërinë e Kosovës për të kontribuuar në paqe dhe integrimin evropian.

Ndryshe, kryesia e Kuvendit të Kosovës ishte mbledhur të hënën për të caktuar seancën e radhës, ku në rend dite ishin edhe një varg pikash nga seancat e kaluara.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika