Ky aplikacion i Google do të mund të identifikojë zërin e përdoruesit

"Google Assistant" do të ketë mundësinë e identifikimit të zërit

Janë zbuluar planet potenciale të kompanisë që do të avancojnë asistentin virtual Google Assistant përmes analizës së aplikacionit të Google për Android.

Sistemi i “Google Assistant’ do të mund të analizojë zërin e përdoruesit, e në këtë mënyrë do të përshpejtojë përgjigjen, pasi që zëri i përdoruesit dhe përdorimi i fjalëve do të identifikohen nga “Google Assistant”. Asistenti do të ketë qasje në serverët e Google dhe do të analizojë bisedat e përdoruesve.

Ilustrim

Ky funksioni do të mundësojë avancimin, identifikimin e komandave dhe emrave të kontakteve.

Për shkak të privatësisë Google do të ofrojë opsionin për fikjen e identifikimit të zërit, nëse përdoruesi nuk dëshiron që zëri i tij të memorizohet.

 

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika