LDK, të premten mban Konventë programore

LDK të premten, do të fillojë me mbajtjen e Konventës Programore rreth vizionit dhe orientimeve themelore të saj

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK), të premten, organizon Konventën e saj programore, “Lidhja për të ardhmen”.

Në këtë Konventë do të hapet debati gjithëpërfshirës rreth vizionit, orientimeve themelore dhe platformës programore të LDK-së.

Konventa do t’i zhvillojë punimet më 29 dhe 30 prill 2022 në Hotel Emerald, Prishtinë, duke filluar prej orës 11:00.

Në këtë Konventë përveç Delegatëve të Kuvendit të LDK-së, janë të ftuar edhe anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm, anëtarët e Kryesisë, kryetarët dhe Kryesitë e Degëve, deputetët e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, kryetarët e Komunave nga radhët e LDK-së, asambleistët e Kuvendeve Komunale, grupet e ekspertëve, themeluesit dhe strukturat e tjera të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në këtë organizim do të marrin pjesë edhe përfaqësues të EPP-së.

Fjalën hyrëse në këtë konventë do ta ketë kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

No photo description available.
Agjenda

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika