Luis Suarez rikthehet te Nacional, tek ekipi ku filloi gjithçka

Sulmuesi Luis Suarez rikthehet tek ekipi Nacional, aty ku debutoi para gjashtëmbëdhjetë vjetësh

Luis Suarez

Luis Suarez rikthehet në ekipin ku debutoi si futbollist profesionist në vitin 2005, Nacional i Uruguait.

Si lojtari, ashtu edhe tifozët kanë qenë shumë të emocionuar për ribashkimin qëkur sulmuesi arriti një paramarrëveshje me Nacional, të cilën e njoftoi të martën e kaluar.

Sulmuesi 35-vjeçar e filloi karrierën e tij profesionale në Nacional në vitin 2005, duke bërë 34 paraqitje dhe duke shënuar 12 gola për klubin, përpara se të transferohej në skuadrën holandeze FC Groningen.

Legjenda e Barcelonës mbërriti në aeroport me familjen të dielën, ku shkuan direkt në Gran Parque Central dhe portat u hapën për prezantimin zyrtar për publikun, njofton Marca.

Lojtari tashmë ka pozuar i lumtur para kamerave me këmishën e tij të re dhe ka pozuar me këngëtarin kolumbian, Sebastian Yatra , duke i dhuruar një këmishë.

Prezantimi ka qenë një festë tashmë me Suarez dhe familjen e tij të rrethuar nga klubi dhe tifozët, të zhytur në lumturi për të parë uruguajanin të rikthehet në ekipin ku filloi gjithçka.

Këtë e ka njoftuar edhe klubi Nacional, nëpërmjet një postimi në Twitter, ku shihet Suarez me fanell të ekipit Nacional.

Uruguajani do të bëjë deubutimin e tij kundër Atletico Goianiense, në kuadër të Copa Sudamericana.

 

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika