LVV për Ramën: Përpiqet të marrë ekskluzivitetin e Lojërave Mesdhetare, s’ka asnjë kontribut

Konferenca e fundit e kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama, për organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030 është bërë objekt i kritikave nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila ka akuzuar Ramën për mungesë të informacionit dhe përgjigjeve konkrete

Lëvizja Vetëvendosja ka akuzuar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, për mungesë të informacionit dhe përgjigjeve konkrete në lidhje me organizimin e Lojërave Mesdhetare 2030.

Kryetari i Prishtinës gjatë konferencës të hënën u përball me pyetje nga gazetarët në lidhje me financimin dhe përgatitjet për këtë ngjarje të madhe sportive, por sipas LVV-së, ai nuk mund të jepte përgjigje të qarta, ndërsa tenton të shfrytëzojë ngjarjen për të fituar përkrahje.

“Në vend se Përparim Rama të mbante konferencë për media mbi arrestimet e dy njerëzve më të afërm të tij, ai u përpoq të sjellë ekskluzivitetin e Lojërave Mesdhetare 2030, punë për të cilën nuk e ka asnjë kontribut të vetëm”, ka shkruar LVV-ja në Facebook.

Lëvizja Vetëvendosje publikoi një video nga konferenca, ku shfaqen pyetjet e gazetarëve dhe përgjigjet e Ramës. Në njërën prej pyetjeve, gazetari e pyeti kryetarin e Prishtinës se sa do të jetë shuma e investuar nga Komuna e Prishtinës për këtë ngjarje.

Rama përgjigjet me fjalët: “Nuk kemi një shumë të caktuar të parashikuar, por jemi të fokusuar që të jenë lojëra fantastike.”

Lëvizja Vetëvendosje e ka kritikuar Ramën për këtë përgjigje, duke thënë se ai nuk kishte asnjë informacion të rëndësishëm dhe nuk mund të ofronte detaje të konkrete lidhur me organizimin e ngjarjes.

Ata gjithashtu kanë akuzuar Ramën për tentativën e tij për të sjellë ekskluzivitetin e Lojërave Mesdhetare 2030, madje sipas tyre, ai as nuk është i përfshirë në organizim.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika