Mazreku: Nga 16 marsi s’ka më vetura pa stikersa

FOTO:EO

“Që nga e enjtja e 16 marsit asnjë automjet nëpër rrugët e Kosovës nuk duhet të jetë pa ngjitës (stikers) i cili dëshmon se automjeti në fjalë ka të kryer procesin e regjistrimit, ashtu siç parashihet me ligjet në fuqi”.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit, Sami Mazreku për EO.

Mazreku ka thënë se gjatë vitit të parë të zbatimit të projektit për vendosjen e ngjitësve (stikersave), i mbështetur financiarisht 100 për qind nga kompanitë e sigurimeve që operojnë në vendin tonë rezultatet janë të dukshme.

“Vitin e parë ngjitësi ka pasur ngjyrë të kuqe, këtë vit ka ngjyrë të gjelbër dhe praktikisht sot bëhen 1 vit, kështu që nga nesër asnjë automjet nëpër rrugët e Kosovës nuk duhet të jetë pa ngjitës”, ka thënë Mazreku.

Por, sipas tij, efekti do të jetë më i madh nga nesër kur asnjë veturë nëpër rrugët e Kosovës më nuk duhet të jetë pa ngjitës.

Mazreku, ndër të tjera, ka thënë se përmes këtij projekti pritet edhe më shumë ulja e numrit të automjeteve të paregjistruara në vend.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika