Mbahet promovimi i librit “Ndërtimi i kapaciteteve mbrojtëse të sigurisë në Kosovë”

Të dielën e 18 shkurtit në Pejë në Zyrat e Forumit Diplomatik u mbajt Promovimi i Librit me përmbledhje nga Arkivat ndërkombëtare “Ndërtimi i Kapaciteteve Mbrojtëse të Sigurisë në Kosovë” nga autori, Fadil Lekaj.

I pranishëm në këtë manifestim ishte edhe kryetari i Shoqatës “Vatra”, Elmi Berisha, të cilit iu dhurua një mirënjohje si Ambasador i Paqes nga Fadil Lekaj.

No description available.

Po ashtu, të pranishëm ishin edhe disa gjeneralë të Ushtrisë Shqiptare, deputetë dhe komandantë të UÇK-së e profesorë, doktorë dhe intelektualë të shumtë nga mbarë trojet shqiptare, si Shqipëria, Maqedonia, Malësia si dhe nga Amerika e Evropa.

No description available.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika