Mehmetaj kritikon Kurtin: S’mund t’i mashtrosh ndërkombëtarët qysh e mashtron Dimal Bashën

Gazetari Lirim Mehmetaj ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke e akuzuar se ka bërë marrëveshje të “keqe” në dialog, duke iu referuar Marrëveshjes Bazike të 2023.

Mehmetaj ka thënë se Kurti nuk mund t’i mashtrojë ndërkombëtarët siç e “mashtron Dimal Bashën” duke implementuar vetëm disa pika të marrëveshjes.

“Marrëveshja (Bazike) është e keqe. Nuk ka diskutim. Këtë marrëveshje nuk duhet me zbatu në asnjë rrethanë. Ama lypni llogari Albin Kurtit, se ai personi është ardhë këtu dhe e ka prezantuar si vlerën më të madhe. Pse po hyn me bo implementime të neve të caktuar kur nuk je gati me iu shku deri në fund. Gjuhën që e përdor Dimal Bashën, nuk mundesh me i mashtëru ata(ndërkombëtarët). Në rregull është më bo propagandë për votuesit e tu, por nuk funksionon atje”, ka thënë Mehmetaj.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika